poznaj nas!

Nasza kadra

“Bystrzyckie dla Bystrzaków” tworzą osoby od lat pracujące z dziećmi. Często mieszkańcy okolic, którzy bardzo chcą dzielić się z Wami swoją pasją. Możesz mieć pewność, że potraktują Twoich uczniów z uśmiechem i uważnością.

Tymczasem sympatyczna i pomocna obsługa Schroniska PTTK „Jagodna” zadba o przytulne miejsce do spania i zapełnianie Waszych brzuchów pysznym, domowym jedzeniem.

Iwona Pawelec-Pudło


Absolwentka wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego (specjalność turystyka aktywna), doktor nauk o kulturze fizycznej, trenerka outdoor, pedagog, absolwentka i instruktorka programu „Szkoła Przetrwania i Przygody S.A.S.”, instruktorka narciarstwa SITN-PZN, ratownik GOPR, instruktor niskich parków linowych ERCA

Od lat zajmuje się organizacją plenerowych zajęć z wykorzystaniem metod pedagogiki przygody i outdoor education.

Pasjonatka prawie wszystkich górskich aktywności – od narciarstwa, wędrówek i wspinaczki po siedzenie w schroniskach i podziwianie widoków.

Dla Bystrzaków koordynuje cały program oraz prowadzi zajęcia integracyjne, na niskim parku linowym, uczy pierwszej pomocy i zasad bezpieczeństwa w górach.

Sylwia Kozłowska


Promotorka lokalnej sztuki. Aktywnie uczestniczy w artystycznym życiu lokalnych wsi sudeckich

Miłośniczka okolicznej przyrody, czerpiąca z niej garściami. Propagatorka produktów regionalnych, na których opiera swą sztukę kulinarną serwowaną w prowadzonym przez siebie Domu Gościnnym "Wataszka".

Z Bystrzakami prowadzi ekologiczne warsztaty artystyczne, szyje poduszki z naturalnych materiałów i wykonuje prace plastyczne z surowców znalezionych w lesie.

Piotr Traczewski


Leśnik, ekolog, przyrodnik z zamiłowania i wykształcenia. Zawodowo leśniczy w Górach Bystrzyckich.

Motocyklista-podróżnik. Na dwóch kołach zwiedził Węgry, Czarnogórę, Chorwację, Serbię, Gruzję, Krym na Ukrainie.
W podróżach najbardziej ceni spotkania z ludźmi dzięki którym podróże nabierają prawdziwego sensu.

Zwolennik aktywnego spędzania czasu i turystyki pieszej, narciarskiej, rowerowej MTB. Biega bo lubi ;)

Prowadził zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach współpracy z harcerzami Szczepu Pikującego Orła im. 1 Brygady Spadochronowej w Kielcach i Szkołą Przetrwania Birkut z Wrocławia.

W ramach zajęć „O czym szumi las?” pokazuje Bystrzakom że żaden google ani wikipedia nie powie tyle o życiu co las i przyroda oraz samodzielne poznawanie świata.

Tomasz Jasiński


Przewodnik górski i Starszy Ratownik Górski w Grupie Sudeckiej GOPR, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku Technika Rolnicza i Leśna.

Miłośnik lokalnych gór i terenów oraz historii z nimi związanych.

Z Bystrzakami chodzi na piesze wycieczki z mapą i kompasem na Jagodną i w inne ciekawe górskie miejsca Ziemi Kłodzkiej ciekawie opowiadając o przyrodzie i regionalnej historii. Prowadzi też warsztaty z bezpieczeństwa i I pomocy w górach.

Martyna Krzywicka


Fizjoterapeutka, a obecnie studentka Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku turystyka i rekreacja oraz instruktor wspinaczki skałkowej. Pochodzi z okolic Jeleniej Góry. Kiedy ma chwilę wolnego można ją spotkać w skałach, górach lub w lesie.

Doświadczenie w pracy z grupami zdobywała pracując na ścianie wspinaczkowej we Wrocławiu oraz na obozach wspinaczkowych dla dzieci. Interesuje się outdoor education i stara się stale poszerzać swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach w Polsce i za granicą.

Bystrzaki spotkają ją na niskim parku linowym i na trasie gry terenowej „Bystra Operacja”.

Piotr Krysa


Absolwent i instruktor „Szkoły Przetrwania i Przygody SAS”, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu survivalu, speleologii i różnych technik linowych.

Studiuje inżynierię geologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim.

W wolnych chwilach chodzi po górach, wspina się po drzewach, jeździ na rowerze, robi zdjęcia i zwiedza opuszczone budynki.

Bystrzaki uczą się z Piotrkiem sztuki przetrwania, szukają skarbu Bystrej Sowy albo śladów morza w górach.

Tomek Pudło


Z wykształcenia Turysta po wrocławskiej AWF. Podróżnik, ma za sobą liczne wycieczki autostopowe, w tym 1,5-roczną wyprawę dookoła świata. Obecnie podróżuje bardziej lokalnie – najchętniej na czterech lub dwóch kółkach z dala od utwardzonych dróg i płaskich tras.

Entuzjasta biwakowania poza cywilizacją – w pobliskich Wójtowicach prowadzi półdzikie pole namiotowe „Brzoza z Mrówką”

Dla Bystrzaków buduje niskie parki linowe, uczy survivalu lub poszukuje skarbu tropem Bystrej Sowy.

Khrystyna Moldavchuk


Urodziła się w górach po ukraińskiej stronie Karpat. Przez 10 lat członkini harcerskiej organizacji PLAST w której pracowała z dziećmi i organizowała górskie obozy paralotniarskie.

Instruktorka niskich parków linowych ERGA, trenerka outdoor oraz wolontariuszka fundacji „Pracownia Nauki i Przygody"

Lubi wędrówki po górach i wspinaczkę. Od 3 lat mieszka we Wrocławiu gdzie studiuje komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim.

Dla Bystrzaków prowadzi zajęcia integracyjne oraz na niskim parku linowym.